Producent Submarine Channel is dit jaar voor het zesde jaar op rij realisatiepartner. Submarine Channel verkent de narratieve mogelijkheden van nieuwe en opkomende genres, zoals interactieve documentaire, motion comic en transmedia storytelling.
Vier films zijn al mede mogelijk gemaakt door jullie; WORD, MANFRED PUMPKIN BREAD, TOWN RULED BY ANIMALS en EVEREST. Op het eerste oog totaal verschillende projecten. Is er sprake van een gemene deler?
Submarine ontwikkelt en produceert speelfilms, scriptseries, documentaires, animaties en transmedia-projecten. We zijn werkzaam binnen meerdere genres en platforms, met innovatie als gemeenschappelijke deler en altijd met een internationale focus. Alle vier de projecten zijn op een bepaalde manier innovatief. Word doordat Amos Mulder’s manier van storytelling heel visueel associatief is. Manfred is voor zover ik weet de eerste 360-graden poppenfilm, het project is gericht op kids en gemaakt door Gatze Zonneveld. En Prisca van der Mullen maakte een schitterende creatieve documentaire over Srebrenica verteld vanuit het perspectief van straatdieren. Allemaal makers die experimenteren met visuele vorm en storytelling en daarom heel goed bij ons passen.
Naar wat voor plannen zijn jullie dit jaar opzoek?
We zijn opzoek naar sterke verhalen die de tijdgeest vangen en zich kenmerken door een vernieuwende visuele stijl. Submarine heeft een trackrecord in het produceren van hybride films: combinaties van fictie en documentaire; animatie en live action. We ontwikkelen verhalen met een bijzondere vertelvorm, bijvoorbeeld een combinatie van animatie en documentaire en momenteel zijn we o.a. bezig met een combinatie van fictie en documentaire voor de misdaadserie The Singh Case.